Tweety na temat @pzworgpl
0

Aktualności

Kongres ICSF 2017

Aktualności | 2017-11-28 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W dniach 17-19.11.2017 r. w Tarnowo Podgórne k/Poznania odbył się Kongres oraz sprawozdawcze Walne Zgromadzenie International Casting Sport Federation, którego członkiem jest Polski Związek Wędkarski.

 

Kongres odbył się pod przewodnictwem: Prezydenta ICSF - Kurt Klamet, w Prezydium zasiadali: Skarbnik ICSF - Ulf Persson, Sekretarz ICSF - dr. Josef Dolezal, Viceprezydent ICSF - Dionizy Mikołajczyk. Na posiedzenie również zostali zaproszeni organizatorzy Rzutowych Mistrzostw Świata m.in.: z Polski, Estoni, Austri, Norwegi, Czech, Szwecji, Japoni, Niemiec.

 

W Kongresie uczestniczyło 28 osób w tym 11 delegatów z prawem głosu, reprezentujący jedenaście krajów: trzy kraje posiadały notarialne pełnomocnictwo innych federacji sportowych z krajów członków ICSF oraz zaproszeni organizatorzy przyszłorocznych Mistrzostw Świata Polski i Szwecji.

 

Polski Związek Wędkarski był reprezentowany przez Zbigniewa Mośko – Wiceprezesa ds. sportu Zarządu Głównego PZW, Marka Nogę - Trenera reprezentacji kadry w sporcie rzutowym oraz Elżbietę Pałczyńską - Polit – pracownika Biura Zarządu Głównego PZW.

 

W trakcie Kongresu udzielono informacji nt. podjętych starań by przywrócić utracony status w 1987 r. przez Federację ICSF, status organizacji uznawanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski MKOL. Przedstawiono podjęte działania przez władze ICSF mające na celu sprostanie normom wymaganych od federacji sportowych, które ubiegają się o przyjęcie do MKOL. Działania te związane są m.in. z chęcią powrotu do Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, co jest kluczowe by móc uczestniczyć w tak prestiżowej imprezie sportowej. Stwierdzono, że uznanie ICSF, jako członka MKOL, pozwoli na skuteczniejsze pozyskiwanie sponsorów.

 

Sekretarz Generalny dr. Josef Dolezal udzielił informacji ze spotkania, które odbyło się w  styczniu br. w Lausanne / Szwajcaria. Spotkanie to odbyło się w związku z złożoną przez ICSF aplikacją do MKOL. Na spotkaniu omówiono obszary działalności do uzupełnienia przez ICSF wg 42 kryteriów, takie jak:
- zwiększenie liczby federacji sportowych z kontynentów: Ameryka, Azja, Australia, Afryka,
- wyższa liczba zawodów sportowych na poziomie narodowym i międzynarodowym jak np. Kontynentalnych Mistrzostw  poza Europą (Ameryka, Azja, Australia, Afryka),
- popularyzacja na portalach społecznościowych jak np.: Fb, Instagram, Youtube,
- zwiększona aktywność w zawodach sportowych na poziomie światowym, współpraca z różnymi dyscyplinami sportowymi by popularyzować sport reprezentowany przez ICSF,
- rozwój sportowy młodzieży.

 

Tematyką Kongresu były także  istotne kwestie  dotyczące sportu rzutowego na świecie, m.in.:
- zwiększona współpraca z ministerstwami zdrowia (niepełnosprawność, upośledzenie zawodników),
- większe zainteresowanie ochroną środowiska naturalnego,
- kwestie przyszłych zmian w Statucie ICSF,
- opłaty członkowskie,
- sponsorów oraz wpłat sponsorskich,
- portali społecznościowych – PR ICSF,
- przyszłości młodzieży w sporcie rzutowym,
- kwestie dopingu,
- flycasting and surfcasting - w których to dyscyplinach dokonano niewielkich zmian w regulaminie.

 

Ponadto organizacja ICSF przyjęła do swego grona 3 nowych członków.

 

Ostatnim ustaleniem Kongresu było zatwierdzenie terminarza międzynarodowych imprez rzutowych na 2018 r. zgodnie z którym to,  Polski Związek Wędkarski będzie organizatorem  Mistrzostw Świata Juniorów w wędkarstwie rzutowym w Puławach w dniach 19-21.07.2018 r. (informacja poniżej)

 

[Elżbieta Pałczyńska - Polit]

 

Kongres ICSF

Aktualności | 2017-11-20 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W związku z organizacją w przyszłym roku przez Okręg Lubelski w dniach 19-21.07.2018 r. Mistrzostw Świata Juniorów - Puławy 2018 w dyscyplinie rzutowej, przedstawiciele naszego Okręgu w dniach 17-18.11.2017 r. wzięli udział w Kongresie ICSF (International Casting Sport Federation), którego organizatorem był Okręg PZW w Poznaniu i który odbył się w Tarnowie Podgórnym. Z ramienia naszego Okręgu udział w w/w Kongresie wzięli: Prezes ZO PZW w Lublinie kol. Jerzy Leus, członek Prezydium ZO PZW w Lublinie kol. Stanisław Tanikowski i pracownik Biura ZO ...... więcej

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Ryboranie.pl
Realizacja: