Tweety na temat @pzworgpl
0

Aktualności

Złota drużyna Juniorów oraz srebrna Juniorek na Rzutowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Bratysławie – Słowacja 2017r.

Aktualności | 2017-08-03 | Publikujący: Castingsport

Złota drużyna Juniorów oraz srebrna Juniorek na Rzutowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Bratysławie – Słowacja 2017r.

Złota drużyna Juniorów oraz srebrna Juniorek na Rzutowych Mistrzostwach Świata Juniorów      w Bratysławie – Słowacja 2017r.

W dniach 20-23.07.2017r. rozegrane zostały MŚ w dyscyplinie rzutowej. Organizator zapewnił dobre warunki do rozegrania zawodów.  Pogoda słoneczna, lecz z bardzo zmieniającym się kierunkiem wiatru nie sprzyjała w uzyskaniu maksymalnych wyników. Pierwszy dzień rywalizacji rozpoczął się bardzo owocnie. Do finału pierwszej konkurencji - mucha cel - dostała sie zawodniczka Magda Serafin (okręg Kielce), która zajęła czwarte miejsce oraz zawodnicy Michał Sapigórski, Patryk Sapigórski (okręg Mazowiecki) oraz Robert Mirek (okręg Katowice). Na najwyższym stopniu podium stanął Patryk, tuż za nim, na drugim miejscu, brat bliźniak Michał. Robertowi mimo bardzo dobrego czasu, zabrakło “piątki” i stanął tuż za podium, na czwartym miejscu.

Kolejna konkurencja pierwszego dnia, kolejne medale!
W finale konkurencji spinning sprawnościowy znalazło się aż 5 naszych zawodników!
Konkurencja ta okazała się być szczęśliwa dla Magdy Serafin oraz Macieja Witczaka (okręg Poznań) . Magda została Wicemistrzynią Świata, a Maciej brązowym medalistą! Wśród finalistów znaleźli się także: Daria Walendowska (okręg Poznań), Paulina Knap (okręg Lublin), które zajęły kolejno czwarte i piąte miejsce oraz Michał Sapigórski, który uplasował się na czwartym miejscu.

Ostatnia konkurencja dnia pierwszego, ostatni medal dla naszych zawodników.
Patryk Sapigórski wywalczył srebrny medal w konkurecji spinning cel, potocznie nazywanej “klockami” z wynikiem 95 punktów i bardzo dobrym czasem 2:36. W finale znalazł się także Michał Sapigórski, któremu mimo lepszego czasu, zabrakło jednego celnego trafienia by stanąć na podium. W finale dziewcząt walczyła Daria Walendowska, której również zabrakło jednego trafienia, by zdobyć medal. Oboje zajęli czwarte miejsce.

Dzień drugi, konkurencje odległościowe. Do finału odległości muchowej dostało się 3 naszych zawodników – Magda Serafin, Bartosz Stawiński (okręg Poznań) oraz Patryk Sapigórski. Niestety, w tej konkurencji naszym zawodnikom nie udało się zdobyć medali.

Nadszedł czas na ostatnią konkurencję, która nie tylko daje szansę na medale, ale przede wszystkim rozstrzyga klasyfikację indywidualną oraz drużynową.
Po raz kolejny  w finale znalazło się 5 naszych zawodników. Po raz kolejny Patryk Sapigórski został Wicemistrzem Świata.  Czwarte miejsce zajął Maciej Witczak - przegrywając  brązowy medal o zaledwie 1 cm!! Tuż za nim na miejscu piątym znalazł się Tomasz Swaryczewski (okręg Katowice).  W finale juniorek startowały Daria Walendowska oraz Paulina Knap, zajmując piąte i szóste miejsce.

Wszystko stało się jasne!
Nasza drużyna w składzie: Patryk Sapigórski, Michał Sapigórski, Robert Mirek, Bartosz Stawiński zostali MISTRZAMI ŚWIATA! 
Nasze juniorki: Daria Walendowska oraz Magda Serafin – WICEMISTRZYNIAMI ŚWIATA!

Pragnę podziękować za zaangażowanie zawodnikom drużyn oraz startującym indywidualnie. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie na tegorocznych zawodach zaowocuje w przyszłych latach zdobyciem jeszcze większej ilości medali. 

Dziękuję trenerom klubowym zawodników, którzy na co dzień pracują z zawodnikami.

Dziękuję również  Piotrowi Sapigórskiemu za pomoc i zaangażowanie  podczas wyjazdu na MŚ.

Podziękować w tym miejscu chcę szczególnie mocno osobie Zbigniewa Mośko, który pomagał przy przygotowaniach do startu w MŚ  na zgrupowaniu oraz podczas samego wyjazdu.

Pamietajcie! Mimo tego co mówią i piszą inni… I tak jesteście NAJLEPSI! 

 

                                                                                              Trener Kadry Narodowej Juniorów

                                                                                                               Marek Noga

                                                                                          

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Sapigórski Piotr Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

    Errata błędów : konkurencja nr 1 juniorzy jest - 1 miejsce Patryk Sapigórski 2 miejsce Michał Sapigórski
    POWINNO BYĆ- 1 miejsce Michał Sapigórski 2 miejsce Patryk Sapigórski

Ryboranie.pl
Realizacja: