Rzutowe Zawody z cyklu GP Polski 2016

Bardzo dobry start zawodników OKW Katowice w pierwszym tegorocznym Pucharze Polski!

W dniach 06-08.05.2016 r. zawodnicy OKW Katowice wzięli udział w I Pucharze Polski „I Puchar Bałtyku”. Zawody odbyły się w położonym nad samym morzem Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, co wraz ze wspaniałą pogodą dało naszym zawodnikom motywację i chęć do rywalizacji.

Nasi reprezentanci jak zawsze pokazali, że stanowią czołówkę Polski! W kategorii kadetów Kol. Sebastian Tomanek uzyskując 266,85 pkt zajął 1 miejsce i ustanowił swój rekord życiowy! W kategorii juniorów nasz reprezentant Kol. Robert Mirek wynikiem 438,79 uplasował się na 2 miejscu, Kol. Tomasz Swaryczewski był 9, a Kol. Sebastian Tomanek sklasyfikowany również w tej kategorii był 11. Kol. Oliwia Mośko wynikiem 410,43 pkt zajęła 2 miejsce w kategorii kobiet. Natomiast Kol. Damian Sobota wynikiem 477,25 stanął na 3 stopniu podium w kategorii mężczyzn. Kol. Marek Noga był 11, a Kol. Olaf Michalik 12.

Drużyna seniorów w składzie Kol. Marek Noga, Kol. Olaf Michalik i Kol. Damian Sobota rozpoczęła sezon od zwycięstwa, które było bardzo dużym zaskoczeniem, gdyż jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej  konkurencji zajmowali 2 miejsce i mało prawdopodobne było zwycięstwo. Drużyna młodzieżowa: Kol. Robert Mirek, Kol. Tomasz Swaryczewski i Kol. Sebastian Tomanek zajęła 3 miejsce.

W 2-bój multi Kol. Oliwia Mośko zajęła 3 miejsce w swojej kategorii. Warto dodać, że aż 3 naszych zawodników: Kol. Oliwia Mośko, Kol. Damian Sobota i Kol. Sebastian Tomanek wygrało finał w konkurencji skisha spinningowego!

Zawodnikom serdecznie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie w treningi. Mam nadzieję, że za 2 tygodnie w Międzybrodziu Bialskim wyniki będą równie dobre, a nawet lepsze!

Zajęte miejsca pozostałych naszych zawodników oraz kompletne wyniki zawodów dostępne tutaj.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej galerii.