Okręgowe Zawody Rzutowe "Pokój 2015"

Aktualności | 2015-05-17 | Publikujący: Koło PZW Pokój

W sobotę, 25 kwietnia na zespole boisk Orlik odbyły się Okręgowe Zawody Wędkarstwa Rzutowego zaliczane do klasyfikacji Grand Prix. Rywalizowali ze sobą zawodnicy z 10 drużyn

.Przy wspaniałej pogodzie i bardzo miłej atmosferze sędziowie dzisiejszych zawodów  pod okiem kol.Eli Piskorek (szędziego głównego ) rozpoczeli  zawody .

Zawody uświetniły grupy taneczne z GOKSiR w Pokoju, które umiliły czas przybyłym na rozgrywki w trakcie podliczania punktów przez sędziów.

Na wszystkich opiekunów, sędziów, przedstawicieli Komisji Do Spraw Młodzieży czekała kawa, herbata i pyszne ciasta przygotowane przez rodziców członków klubu Tinca-tinca. Tym samym podziękowania należą się paniom: Anecie Baer, Beacie Gajewskiej, Donacie Hejna, Katarzynie Szewczyk, Beacie Dawid, Irenie Duraj oraz Zbroszczyk.

Chłopcy, którzy należą do Klubu Wędkarskiego Tinca- Tinca uczestniczyli również w przygotowaniach, ale przede wszystkim brali udział w zawodach. W otrzymanych niedawno strojach sportowych, konkurowali w rzutach wędkarskich z wieloma przybyłymi na zawody uczestnikami. Z wielką satysfakcją można powiedzieć, że chłopcy, chociaż nie zajęli miejsc na podium, to jednak niektórzy z nich znaleźli się w szóstce nagrodzonych zawodników. Do tych osób należą: Kacper Gajewski (U-12), Paweł Baer (U-14) i Tomasz Duraj (U-12). W rozgrywkach uczestniczyli również: Jakub Hejna, Michał Dawid, Maciej Szewczyk, Dawid Domasot, Filip Zbroszczyk i Denis Czech.

Zarząd koła składa serdeczne podziękowania dla Prezesa Stowarzyszenia Odnowy Wsi w Zieleńcu Pana Edwarda Kani za pomoc w organizacji zawodów .

to dzięki Stowarzyszeniu Odnowy Wsi, Lokalnej Grupie Rybackiej Opolszczyzna oraz Komisji d/s Młodzieży mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałych zawodach.

Tego dnia Przewodniczący Komisji Młodziezowej Wiesław Miś wręczył kol. Dominice Guszkiewicz odnakę i legitymację Młodzieżowego Instruktora Sportu.

Serdeczne  podziekowania za pomoc w przygotowniu zawodów składamy kol. Dominice Guszkiewicz .Damianowi Kania, Januszowi Michta ,Ireneuszowi Guszkiewicz ,Romanowi Dawid, Marianowi Pałaszczuk, Andrzejowi Wiszniewskiemu ,Markowi Baer oraz członkom Komisji d/s Młodzieży kol. Krzysztofowi Gądek i Krzysztofowi Hładik

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach (miejsca nagradzane):

Kategoria U-12

3. Hładik Krzysztof- Namysłów GOBIO

4. Krawczyk Andrzej- Opole Garnizonowe

5. Krasa Patryk- Gracze

Zawody przebiegły sprawnie, cieszyły się również powodzeniem, czego dowodem były gratulacje składane na ręce prezesa koła, pana Darka Szeląga.

Przy pięknej aurze tego dnia rozdanych zostało wiele pucharów, medali,dyplomów, nagród rzeczowych. Jedną z osób wręczających zasłużone nagrody, była zaproszona pani wójt, Barbara Zając.

oprac. D.Guszkiewicz