Okręgowe Halowe Zawody Rzutowe Gogolin 2015

Aktualności | 2015-03-17 | Publikujący: Koło PZW Prudnik

W dniu 14.03.2015r. czterech reprezentantów sekcji młodzieżowej działającej przy naszym kole wzięła udział w II turze zawodów rzutowych zaliczanych do GPX Okręgu w wędkarstwie rzutowym.

Impreza odbyła się w hali sportowej im. braci Blautów w Gogolinie, uczestniczyło w niej łącznie 73 zawodników, z podziałem na 4 kategorie wiekowe. W grupie U12 wystąpił nasz najmłodszy zawodnik Jakub Ptak, który z wynikiem 78 punktów zajął 6 miejsce na 18 sklasyfikowanych w tej kategorii zawodników. Do najniższego stopnia podium zabrakło mu 9pkt. W kat. U14 wystąpił Jakub Surmiak, który uplasował się na 8 miejscu, na 22 zawodników. W najstarszej grupie reprezentowało nas dwóch zawodników: Wiktor Gawron i Szymon Stącel, którzy zajęli odpowiednio 6 i 12 miejsce.

W tym samym dniu rozegrana została pierwsza konkurencja XXII Okręgowego Turnieju Młodzieży Wędkarskiej. Podobnie jak rok temu, po pierwszej konkurencji Turnieju zajmujemy I miejsce drużynowo, z przewagą 4 punktów nad drużyną z Ozimka i 22 punktów nad reprezentacjami z Grodkowa i Namysłowa.

Nasi zawodnicy w teście wiedzy zajęli odpowiednio (maksymalna ilość punktów do zdobycia to 39):

Jakub Ptak 34 pkt. i I miejsce w kat. U12

Jakub Surmiak 38 pkt. i II miejsce w kat. U14

Wiktor Gawron 37 pkt. i II miejsce w kat. U16

Szymon Stącel 33 pkt. i III miejsce w kat. U 16

Przypomnijmy, że test wiedzy składał się z 30 pytań, z czego 25 było formie testowej (pula wszystkich pytań wynosi 329). Dodatkowo zawodnicy musieli odgadnąć nazwy 3 ryb i 2 roślin znajdujących się na zdjęciach.

Opiekę nad młodzieżą w trakcie trwania zawodów sprawowali kol. R. Jaciów, kol. A. Białopotocki i kol. K. Ptak. Mamy nadzieję, że kolejne wyniki uzyskiwane przez naszych zawodników będą równie dobre jak obecnie.