DWIE SREBRNE DRUŻYNY, 15 MEDALI NA MŚJ W KASSEL W WĘDKARSTWIE RZUTOWYM.

Aktualności | 2014-07-28 | Publikujący: Castingsport

DWIE SREBRNE DRUŻYNY, 15 MEDALI NA MŚJ W KASSEL W WĘDKARSTWIE RZUTOWYM.

W zakończonych MŚJ w Wędkarstwie Rzutowym w KASSEL nasi młodzi zawodnicy zdobyli rekordową ilość, aż 15 medali.  Drugi dzień by równie udany jak pierwszy, w finale       4 konkurencji mistrzostw w kategorii juniorek wystartowały wszystkie nasze zawodniczki, brązowy medal  wywalczyła Magda Żakowska. Ostatnia konkurencja była najbardziej emocjonująca, ponieważ decydowały się w niej losy medali drużynowych. Jak się później okazało także medali indywidualnych w klasyfikacji 5-boju. Wspaniałym ostatnim rzutem na odległość 71,69 cm Tomasz Kościelniak wysunął się na 2 miejsce i wywalczył wicemistrzostwo świata. Z kolei Kornelia Halicka ostatnim rzutem utrzymała medalową pozycję w klasyfikacji 5- boju zostając 2 - wicemistrzynią świata. Pozostali reprezentanci        w  5 konkurencji wykazali się najwyższymi umiejętnościami, a sam, finał w którym wystartowało chyba po raz pierwszy w historii aż 5 Polaków  był ukoronowaniem mistrzostw.                  Złoto zdobył Łukasz Sierociński a srebro Maciej Kuza.

Z całą pewnością MŚJ 2014 należy uznać za bardzo udane o czym świadczy  15 medali (w tym dwa indywidualne tytuły mistrzów świata), co jest rekordowym osiągnięciem polskiego castingu.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom !!!