Castingsport
http://www.castingsport.pzw.org.pl

Aktualności

Zanim nad wodę ...

Czym jest trening dla kolekcjonowania sukcesów może zapewne nam wyjaśnić niejeden sumiennie podchodzący do sprawy sportowiec. Ale czy tylko w sporcie wymagany jest trening, czy czasami nie można tego w znaczniejszym stopniu propagować w naszym hobby?

ambicje dziewcząt

Wiosenne szaleństwo nad wodą to początki „przeciągów” w naszych portfelach przynajmniej niektórzy z nas tak sądzą dokonując chociażby analizy kilku wiosen wstecz. Pomimo tych obserwacji sami zastanawiamy się czy musi tak być, czy czasami nie ma środków zapobiegawczych aby choć odrobinę zminimalizować wydatki.

Podejmując wzmagania w materii szkolenia myślę, że możemy zdziałać więcej niż byśmy sobie na starcie zakładali. Nie chciałbym być gołosłowny w pisaniu o czymś czego nie mógłbym zaobserwować. Otóż kilku adeptów uczestniczących w warsztatach zorganizowanych wczesną wiosną już dziś dzieli się ze mną opinią, że trening z tarczą i wędką do wędkarstwa rzutowego w znacznym stopniu pozwala zaoszczędzić wielu przynęt spinningowych na tym wstępnym etapie pielęgnowania i rozwijania hobby.

Zarząd koła nr 41 przy Klubie Garnizonowym w Mińsku Mazowieckim już dziś zachęca, nie tylko najmłodszych ale i ich opiekunów, do aktywnego uczestnictwa w warsztatach, na których nie tylko można doskonalić techniki wędkarskie ale jak się też okazuje zacieśniać więzi i integrować się z młodym pokoleniem, do którego nam coraz trudniej dotrzeć na wielu dość istotnych w życiu płaszczyznach.

Piotr Głażewski

Zdjęcia